League Intersport Padel League 2020 Runda 8
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
FrBuW.OPTLag200 kgPatoBabelBortalagVictory RoyalRed & BlueTeam Bandeja
1500015200 kg6-3 / 6-7 / 7-66-0 / 6-46-2 / 6-26-4 / 6-7 / 7-66-0 / 6-3
2320010PatoBabel3-6 / 7-6 / 6-74-6 / 6-4 / 7-63-6 / 4-66-0 / 6-06-4 / 6-1
323007Bortalag0-6 / 4-66-4 / 4-6 / 6-76-3 / 7-52-6 / 6-76-2 / 7-5
422006Victory Royal2-6 / 2-66-3 / 6-43-6 / 5-76-3 / 6-1
513004Red & Blue4-6 / 7-6 / 6-70-6 / 0-66-2 / 7-60-6 / 0-6
614003Team Bandeja0-6 / 3-64-6 / 1-62-6 / 5-73-6 / 1-66-0 / 6-0


Grupo 2
FrBuW.OPTLagBolltrollarnaTeam SevenKIABTeam Järryd/FitzgeraldSmash & goSmash
7410013Bolltrollarna6-7 / 6-4 / 7-65-7 / 6-1 / 7-66-2 / 3-6 / 3-66-2 / 5-7 / 7-65-7 / 6-1 / 6-4
8310010Team Seven7-6 / 4-6 / 6-76-3 / 6-26-4 / 4-6 / 7-53-6 / 6-3 / 6-32020-11-25 17:30:00
9320010KIAB7-5 / 1-6 / 6-73-6 / 2-66-4 / 6-16-4 / 6-36-1 / 7-5
1023007Team Järryd/Fitzgerald2-6 / 6-3 / 6-34-6 / 6-4 / 5-74-6 / 1-65-7 / 1-66-2 / 6-3
1114005Smash & go2-6 / 7-5 / 6-76-3 / 3-6 / 3-64-6 / 3-67-5 / 6-14-6 / 6-7
1213004Smash7-5 / 1-6 / 4-62020-11-25 17:30:001-6 / 5-72-6 / 3-66-4 / 7-6


Grupo 3
FrBuW.OPTLagJ&MM&MSkegrie Padel MafiaFarozonHolstChemtrails
13410013J&M6-2 / 6-12-6 / 6-1 / 3-66-2 / 6-16-2 / 7-66-4 / 6-3
14410012M&M2-6 / 1-64-6 / 7-5 / 7-66-4 / 6-46-2 / 3-6 / 6-46-2 / 7-5
1522008Skegrie Padel Mafia6-2 / 1-6 / 6-36-4 / 5-7 / 6-72020-11-25 19:00:005-7 / 6-3 / 4-67-5 / 6-1
1622006Farozon2-6 / 1-64-6 / 4-62020-11-25 19:00:006-4 / 6-06-1 / 3-6 / 7-6
1714005Holst2-6 / 6-72-6 / 6-3 / 4-67-5 / 3-6 / 6-44-6 / 0-66-7 / 6-2 / 6-7
1814004Chemtrails4-6 / 3-62-6 / 5-75-7 / 1-61-6 / 6-3 / 6-77-6 / 2-6 / 7-6


Grupo 4
FrBuW.OPTLagBorsingarnaHarry BoyMPBBQTeam LobbTeam Näset
19500015Borsingarna6-4 / 7-66-2 / 6-02-6 / 6-3 / 6-46-0 / 6-06-3 / 6-2
20410012Harry Boy4-6 / 6-76-2 / 6-46-1 / 3-6 / 6-36-3 / 6-46-2 / 7-6
2123006MP2-6 / 0-62-6 / 4-60-6 / 4-67-6 / 7-66-7 / 7-6 / 10010000-8
2213005BBQ6-2 / 3-6 / 4-61-6 / 6-3 / 3-66-0 / 6-43-6 / 2-62020-11-26 19:00:00
2313003Team Lobb0-6 / 0-63-6 / 4-66-7 / 6-76-3 / 6-22020-11-17 17:30:00
2403001Team Näset3-6 / 2-62-6 / 6-77-6 / 6-7 / 8-100100002020-11-26 19:00:002020-11-17 17:30:00


Grupo 5
FrBuW.OPTLagVetifanTeam VillaPalentaTeam NattenSkäretFamily Motors
25400012Vetifan5-7 / 6-4 / 6-42020-11-26 17:30:006-1 / 6-06-2 / 6-36-0 / 6-0
26310010Team Villa7-5 / 4-6 / 4-62020-11-25 20:30:006-1 / 7-66-7 / 6-2 / 6-46-3 / 5-7 / 6-3
2730009Palenta2020-11-26 17:30:002020-11-25 20:30:006-3 / 6-46-3 / 6-36-2 / 6-3
2823006Team Natten1-6 / 0-61-6 / 6-73-6 / 4-67-5 / 6-26-1 / 6-3
2914004Skäret2-6 / 3-67-6 / 2-6 / 4-63-6 / 3-65-7 / 2-64-6 / 6-3 / 7-6
3005002Family Motors0-6 / 0-63-6 / 7-5 / 3-62-6 / 3-61-6 / 3-66-4 / 3-6 / 6-7


Grupo 6
FrBuW.OPTLagVoleypadelerosVilenciaSegeridisFC ZTeam ResorbTeam TPK
31400012Voleypadeleros6-4 / 6-42-6 / 6-3 / 6-12020-11-25 20:30:006-4 / 6-26-2 / 3-6 / 6-3
32410012Vilencia4-6 / 4-64-6 / 6-2 / 6-17-6 / 6-46-7 / 6-2 / 12-106-0 / 6-0
33320011Segeridis6-2 / 3-6 / 1-66-4 / 2-6 / 1-65-7 / 6-0 / 6-26-1 / 6-16-3 / 6-2
3422007FC Z2020-11-25 20:30:006-7 / 4-67-5 / 0-6 / 2-66-0 / 6-06-4 / 6-2
3514004Team Resorb4-6 / 2-67-6 / 2-6 / 10-121-6 / 1-60-6 / 0-67-6 / 6-2
3605001Team TPK2-6 / 6-3 / 3-60-6 / 0-63-6 / 2-64-6 / 2-66-7 / 2-6


Grupo 7
FrBuW.OPTLagTörstiga TelefonerJJ:sHitmansBröderna NordLos PadelistosLag Svettband
37400012Törstiga Telefoner6-0 / 6-47-6 / 7-57-6 / 6-26-1 / 7-62020-11-15 10:00:00
3831009JJ:s0-6 / 4-62020-11-26 20:30:006-4 / 6-36-4 / 6-26-2 / 7-6
3922007Hitmans6-7 / 5-72020-11-26 20:30:006-4 / 4-6 / 4-106-0 / 6-22-6 / 7-6 / 7-6
4022006Bröderna Nord6-7 / 2-64-6 / 3-64-6 / 6-4 / 10-42020-11-25 20:30:006-1 / 6-4
4113003Los Padelistos1-6 / 6-74-6 / 2-60-6 / 2-62020-11-25 20:30:006-4 / 7-6
4204001Lag Svettband2020-11-15 10:00:002-6 / 6-76-2 / 6-7 / 6-71-6 / 4-64-6 / 6-7


Grupo 8
FrBuW.OPTLagAJKTygelsjö FinestIntersportF & KTeam Backgården49ers
43410013AJK6-3 / 7-66-2 / 6-16-7 / 6-4 / 6-86-2 / 6-16-1 / 6-4
44410012Tygelsjö Finest3-6 / 6-72-6 / 6-4 / 7-66-2 / 6-16-2 / 6-46-3 / 6-1
4523008Intersport2-6 / 1-66-2 / 4-6 / 6-76-4 / 3-6 / 7-66-3 / 6-36-0 / 6-7 / 6-7
4622007F & K7-6 / 4-6 / 8-62-6 / 1-64-6 / 6-3 / 6-76-4 / 7-5
4713003Team Backgården2-6 / 1-62-6 / 4-63-6 / 3-66-3 / 6-2
481400349ers1-6 / 4-63-6 / 1-60-6 / 7-6 / 7-64-6 / 5-73-6 / 2-6


Grupo 9
FrBuW.OPTLagDalaMalmberg/HanssonTeam FocusTeam StrömbergTrellebolljagdrickerhellregrogg
49500015Dala7-6 / 6-16-4 / 6-07-5 / 6-36-2 / 6-36-1 / 6-1
50410012Malmberg/Hansson6-7 / 1-66-4 / 6-26-2 / 6-36-2 / 6-26-2 / 6-0
5132009Team Focus4-6 / 0-64-6 / 2-66-3 / 2-6 / 6-26-4 / 6-26-4 / 6-3
5223007Team Strömberg5-7 / 3-62-6 / 3-63-6 / 6-2 / 2-66-2 / 6-16-0 / 6-0
5314003Trelleboll2-6 / 3-62-6 / 2-64-6 / 2-62-6 / 1-66-3 / 6-3
5405000jagdrickerhellregrogg1-6 / 1-62-6 / 0-64-6 / 3-60-6 / 0-63-6 / 3-6


Grupo 10
FrBuW.OPTLagLIDAHot Tub Padel PartnersBrända BollarDannegårdenSoftlyTeam Old Boys
55410013LIDA6-2 / 6-16-2 / 2-6 / 7-64-6 / 3-6 / 7-57-5 / 6-35-7 / 6-4 / 7-6
5632009Hot Tub Padel Partners2-6 / 1-64-6 / 6-3 / 6-16-4 / 6-11-6 / 2-66-2 / 6-2
5723009Brända Bollar2-6 / 6-2 / 6-76-4 / 3-6 / 1-66-3 / 6-07-6 / 4-6 / 6-77-5 / 6-3
5832009Dannegården6-4 / 6-3 / 5-74-6 / 1-63-6 / 0-66-1 / 6-23-6 / 7-6 / 7-6
5923007Softly5-7 / 3-66-1 / 6-26-7 / 6-4 / 7-61-6 / 2-65-7 / 6-3 / 6-7
6014005Team Old Boys7-5 / 4-6 / 6-72-6 / 2-65-7 / 3-66-3 / 6-7 / 6-77-5 / 3-6 / 7-6


Grupo 11
FrBuW.OPTLagTeamTeam MOTeam HedinHit & RunTeam RoisenTeam 2Balls
61400012Team6-4 / 6-16-2 / 6-06-2 / 6-02020-11-26 20:30:006-1 / 6-1
6231009Team MO4-6 / 1-66-4 / 4-6 / 7-64-6 / 6-4 / 6-42020-11-25 20:30:006-4 / 6-4
6323008Team Hedin2-6 / 0-64-6 / 6-4 / 6-76-1 / 3-6 / 4-67-6 / 6-46-4 / 6-1
6423007Hit & Run2-6 / 0-66-4 / 4-6 / 4-61-6 / 6-3 / 6-42-6 / 1-66-2 / 6-1
6521006Team Roisen2020-11-26 20:30:002020-11-25 20:30:006-7 / 4-66-2 / 6-17-5 / 4-6 / 6-4
6605001Team 2Balls1-6 / 1-64-6 / 4-64-6 / 1-62-6 / 1-65-7 / 6-4 / 4-6


Grupo 12
FrBuW.OPTLagLas NaranjasRangpur Terminator&TPESTSouth Coast PeopleTeam Los SesentaRovis
67500015Las Naranjas6-0 / 6-16-1 / 6-46-0 / 6-26-0 / 6-16-0 / 6-0
6831009Rangpur Terminator&T0-6 / 1-66-1 / 7-52020-11-25 19:00:001-6 / 6-1 / 6-36-1 / 6-1
6932009PEST1-6 / 4-61-6 / 5-76-4 / 6-36-4 / 6-26-0 / 6-2
7022006South Coast People0-6 / 2-62020-11-25 19:00:004-6 / 3-66-2 / 6-06-1 / 6-0
7114004Team Los Sesenta0-6 / 1-66-1 / 1-6 / 3-64-6 / 2-62-6 / 0-66-2 / 6-2
7205000Rovis0-6 / 0-61-6 / 1-60-6 / 2-61-6 / 0-62-6 / 2-6


Grupo 13
FrBuW.OPTLagHöllesPojkarHeRolFlugsmällanDeWibergsSeldaTrädgårdsstaden
73500015HöllesPojkar6-2 / 6-16-3 / 6-26-1 / 6-06-3 / 6-36-4 / 6-2
7431009HeRol2-6 / 1-66-3 / 6-16-0 / 6-06-1 / 6-02020-11-18 20:30:00
7532009Flugsmällan3-6 / 2-63-6 / 1-66-1 / 6-06-2 / 6-16-3 / 6-0
7613003DeWibergs1-6 / 0-60-6 / 0-61-6 / 0-66-3 / 6-32020-11-25 20:30:00
7714003Selda3-6 / 3-61-6 / 0-62-6 / 1-63-6 / 3-66-4 / 3-6 / 6-1
7803001Trädgårdsstaden4-6 / 2-62020-11-18 20:30:003-6 / 0-62020-11-25 20:30:004-6 / 6-3 / 1-6