League Intersport Padel League 2020 Runda 7
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
FrBuW.OPTLagBortalagSchack MattPatoBabel200 kgTeam JägersroTeam Bandeja
131009Bortalag3-6 / 6-76-4 / 6-36-1 / 2-6 / 6-12020-10-01 16:00:006-1 / 6-1
220006Schack Matt6-3 / 7-62020-10-08 20:30:002020-10-01 20:30:002020-10-08 20:30:006-1 / 6-4
322006PatoBabel4-6 / 3-62020-10-08 20:30:003-6 / 6-2 / 6-23-6 / 5-77-5 / 6-3
412005200 kg1-6 / 6-2 / 1-62020-10-01 20:30:006-3 / 2-6 / 2-66-2 / 6-2
510003Team Jägersro2020-10-01 16:00:002020-10-08 20:30:006-3 / 7-52020-10-02 10:00:00
604000Team Bandeja1-6 / 1-61-6 / 4-65-7 / 3-62-6 / 2-62020-10-02 10:00:00


Grupo 2
FrBuW.OPTLagRed & BlueVictory RoyalLa casa de padelSmash & goTeam Järryd/FitzgeraldD Active
730009Red & Blue2-6 / 6-4 / 7-66-4 / 6-32020-09-30 19:00:006-3 / 6-4
822008Victory Royal6-2 / 4-6 / 6-77-5 / 6-06-3 / 4-6 / 6-76-2 / 6-1
922006La casa de padel4-6 / 3-65-7 / 0-67-6 / 6-46-1 / 6-3
1022006Smash & go2020-09-30 19:00:003-6 / 6-4 / 7-66-7 / 4-63-6 / 2-66-0 / 6-0
1113003Team Järryd/Fitzgerald3-6 / 4-62-6 / 1-61-6 / 3-66-3 / 6-22020-10-06 20:30:00
1201000D Active0-6 / 0-62020-10-06 20:30:00


Grupo 3
FrBuW.OPTLagTeam SevenSmashBBQChemtrailsBolltrollarnaTeam Näset
13320010Team Seven2-6 / 4-66-4 / 2-6 / 7-66-3 / 6-27-6 / 1-6 / 6-76-0 / 6-1
1431009Smash6-2 / 6-46-3 / 6-43-6 / 6-72020-10-04 19:00:006-4 / 6-1
1523008BBQ4-6 / 6-2 / 6-73-6 / 4-66-2 / 7-66-7 / 6-3 / 6-76-3 / 6-4
1622006Chemtrails3-6 / 2-66-3 / 7-62-6 / 6-76-3 / 6-42020-10-05 20:30:00
1721006Bolltrollarna6-7 / 6-1 / 7-62020-10-04 19:00:007-6 / 3-6 / 7-63-6 / 4-62020-10-01 19:00:00
1803000Team Näset0-6 / 1-64-6 / 1-63-6 / 4-62020-10-05 20:30:002020-10-01 19:00:00


Grupo 4
FrBuW.OPTLagSkegrie Padel MafiaHolstTeam LobbSkäretHarry BoyVån 5
19500015Skegrie Padel Mafia5-7 / 6-3 / 7-66-0 / 6-36-4 / 6-7 / 7-66-3 / 6-36-1 / 6-0
20310010Holst7-5 / 3-6 / 6-76-0 / 6-26-4 / 6-26-4 / 7-52020-09-30 19:00:00
2122006Team Lobb0-6 / 3-60-6 / 2-66-3 / 1-6 / 6-32020-10-05 19:00:006-1 / 6-4
2214006Skäret4-6 / 7-6 / 6-74-6 / 2-63-6 / 6-1 / 3-66-4 / 3-6 / 6-76-4 / 6-4
2312003Harry Boy3-6 / 3-64-6 / 5-72020-10-05 19:00:004-6 / 6-3 / 7-62020-10-06 20:30:00
2403000Vån 51-6 / 0-62020-09-30 19:00:001-6 / 4-64-6 / 4-62020-10-06 20:30:00


Grupo 5
FrBuW.OPTLagM&MBorsingarnaFamily MotorsVetifanTeam RoCTeam TPK
25500015M&M6-2 / 6-16-4 / 6-16-2 / 6-06-3 / 6-16-0 / 6-0
2621006Borsingarna2-6 / 1-66-4 / 6-26-3 / 6-32020-10-05 20:30:002020-10-04 08:30:00
2712003Family Motors4-6 / 1-64-6 / 2-62020-10-04 17:30:002020-10-06 19:00:006-2 / 6-2
2812003Vetifan2-6 / 0-63-6 / 3-62020-10-04 17:30:006-2 / 6-12020-10-05 19:00:00
2902000Team RoC3-6 / 1-62020-10-05 20:30:002020-10-06 19:00:002-6 / 1-62020-10-04 20:30:00
3002000Team TPK0-6 / 0-62020-10-04 08:30:002-6 / 2-62020-10-05 19:00:002020-10-04 20:30:00


Grupo 6
FrBuW.OPTLagPalentaTeam NattenFC ZSegeridisLag SvettbandBröderna Nord
31400012Palenta6-1 / 6-06-2 / 7-52-6 / 7-5 / 6-17-6 / 4-6 / 10-4
32410012Team Natten1-6 / 0-66-2 / 6-21-6 / 6-4 / 7-64-6 / 6-4 / 6-36-3 / 6-4
3332009FC Z2-6 / 5-72-6 / 2-67-6 / 6-11-6 / 6-3 / 6-36-1 / 6-7 / 6-2
3423008Segeridis6-2 / 5-7 / 1-66-1 / 4-6 / 6-76-7 / 1-66-4 / 7-56-4 / 6-4
3504003Lag Svettband6-7 / 6-4 / 4-106-4 / 4-6 / 3-66-1 / 3-6 / 3-64-6 / 5-72020-09-26 13:00:00
3603001Bröderna Nord3-6 / 4-61-6 / 7-6 / 2-64-6 / 4-62020-09-26 13:00:00


Grupo 7
FrBuW.OPTLagTeam ResorbVilenciaLos PadelistosHitmansF & KIntersport
37400012Team Resorb6-3 / 6-27-5 / 6-36-2 / 6-26-2 / 7-62020-10-05 20:30:00
3831009Vilencia3-6 / 2-66-4 / 6-22020-09-30 20:30:006-1 / 6-06-0 / 6-1
3932009Los Padelistos5-7 / 3-64-6 / 2-66-1 / 6-16-0 / 6-46-0 / 6-0
4022006Hitmans2-6 / 2-62020-09-30 20:30:001-6 / 1-66-1 / 6-36-3 / 6-2
4114003F & K2-6 / 6-71-6 / 0-60-6 / 4-61-6 / 3-66-3 / 6-4
4204000Intersport2020-10-05 20:30:000-6 / 1-60-6 / 0-63-6 / 2-63-6 / 4-6


Grupo 8
FrBuW.OPTLagTörstiga TelefonerJJ:sAJKTeam BackgårdenDalaTeam Focus
43500015Törstiga Telefoner6-2 / 3-6 / 10-74-6 / 6-1 / 6-46-3 / 6-17-5 / 6-36-7 / 6-1 / 10-5
44310010JJ:s2-6 / 6-3 / 7-107-6 / 6-46-4 / 6-47-5 / 6-22020-10-06 19:00:00
4522007AJK6-4 / 1-6 / 4-66-7 / 4-67-6 / 6-26-2 / 6-32020-10-05 17:30:00
4623006Team Backgården3-6 / 1-64-6 / 4-66-7 / 2-64-6 / 6-2 / 6-26-1 / 6-0
4714004Dala5-7 / 3-65-7 / 2-62-6 / 3-66-4 / 2-6 / 2-66-3 / 6-4
4803001Team Focus7-6 / 1-6 / 5-102020-10-06 19:00:002020-10-05 17:30:001-6 / 0-63-6 / 4-6


Grupo 9
FrBuW.OPTLagKIAB49ersTeam StrömbergTeam Old BoysSoftly
4930009KIAB2020-10-05 20:30:006-0 / 6-16-1 / 6-26-0 / 7-6
502000649ers2020-10-05 20:30:002020-10-01 20:30:004-6 / 6-1 / 6-36-4 / 7-5
5111003Team Strömberg0-6 / 1-62020-10-01 20:30:006-3 / 6-12020-10-02 16:00:00
5203001Team Old Boys1-6 / 2-66-4 / 1-6 / 3-63-6 / 1-62020-09-14 19:00:00
5302000Softly0-6 / 6-74-6 / 5-72020-10-02 16:00:002020-09-14 19:00:00


Grupo 10
FrBuW.OPTLagTrellebollDannegårdenBill & BullHot Tub Padel PartnersKlåggeTeam Roisen
54310010Trelleboll6-4 / 2-6 / 6-06-4 / 2-6 / 2-67-6 / 2-6 / 6-26-2 / 6-4
5522007Dannegården4-6 / 6-2 / 0-61-6 / 0-66-4 / 1-6 / 7-67-6 / 6-2
5620006Bill & Bull4-6 / 6-2 / 6-26-1 / 6-02020-09-30 20:30:002020-10-06 19:00:00
5712005Hot Tub Padel Partners6-7 / 6-2 / 2-64-6 / 6-1 / 6-72020-09-30 20:30:006-4 / 6-2
5800000Klågge
5903000Team Roisen2-6 / 4-66-7 / 2-62020-10-06 19:00:004-6 / 2-6


Grupo 11
FrBuW.OPTLagBrända BollarTygelsjö FinestHit & RunTeam MOTeam Los SesentaRovis
60410013Brända Bollar2-6 / 6-4 / 2-66-4 / 4-6 / 6-24-6 / 7-5 / 7-66-3 / 6-26-2 / 6-4
6130009Tygelsjö Finest6-2 / 4-6 / 6-22020-10-05 20:30:006-3 / 7-62020-09-30 19:00:006-0 / 6-0
6221007Hit & Run4-6 / 6-4 / 2-62020-10-05 20:30:002020-10-01 19:00:006-1 / 6-06-0 / 6-1
6312004Team MO6-4 / 5-7 / 6-73-6 / 6-72020-10-01 19:00:006-4 / 6-02020-10-06 20:30:00
6413003Team Los Sesenta3-6 / 2-62020-09-30 19:00:001-6 / 0-64-6 / 0-67-5 / 5-7 / 7-6
6504001Rovis2-6 / 4-60-6 / 0-60-6 / 1-62020-10-06 20:30:005-7 / 7-5 / 6-7


Grupo 12
FrBuW.OPTLagTeamTeam HedinRangpur Terminator&TSouth Coast PeopleFirmaFestHeRol
66400012Team6-3 / 6-16-1 / 6-32020-09-30 20:30:006-0 / 6-36-1 / 6-3
6731009Team Hedin3-6 / 1-66-4 / 6-24-6 / 6-4 / 7-62020-09-10 19:00:006-4 / 6-4
6823007Rangpur Terminator&T1-6 / 3-64-6 / 2-66-4 / 4-6 / 7-66-4 / 3-6 / 1-64-6 / 7-6 / 7-6
6912005South Coast People2020-09-30 20:30:006-4 / 4-6 / 6-74-6 / 6-4 / 6-72020-10-06 19:00:006-3 / 6-4
7011003FirmaFest0-6 / 3-62020-09-10 19:00:004-6 / 6-3 / 6-12020-10-06 19:00:002020-09-30 20:30:00
7104001HeRol1-6 / 3-64-6 / 4-66-4 / 6-7 / 6-73-6 / 4-62020-09-30 20:30:00


Grupo 13
FrBuW.OPTLagMalmberg/HanssonPESTWii PadelTrädgårdsstadenSeldaAll In Kryb Him
72500015Malmberg/Hansson6-2 / 6-26-2 / 6-26-2 / 6-16-0 / 6-06-2 / 6-1
73410012PEST2-6 / 2-66-4 / 6-46-3 / 6-16-2 / 6-16-4 / 6-1
7422006Wii Padel2-6 / 2-64-6 / 4-66-2 / 6-02020-10-05 19:00:006-3 / 6-2
7513003Trädgårdsstaden2-6 / 1-63-6 / 1-62-6 / 0-62020-09-29 19:00:006-4 / 7-6
7602000Selda0-6 / 0-62-6 / 1-62020-10-05 19:00:002020-09-29 19:00:002020-10-01 20:30:00
7704000All In Kryb Him2-6 / 1-64-6 / 1-63-6 / 2-64-6 / 6-72020-10-01 20:30:00