League Intersport Padel League 2020 Runda 6
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
FrBuW.OPTLagTeam JägersroThe Swedish fintSchack MattBortalagTeam BandejaLa casa de padel
1500015Team Jägersro6-4 / 6-36-4 / 4-6 / 6-14-6 / 6-2 / 6-26-4 / 4-6 / 6-24-6 / 6-4 / 6-1
2410012The Swedish fint4-6 / 3-66-2 / 3-6 / 7-56-0 / 6-46-4 / 6-06-0 / 6-0
3320011Schack Matt4-6 / 6-4 / 1-62-6 / 6-3 / 5-76-3 / 6-27-5 / 6-47-5 / 6-4
423007Bortalag6-4 / 2-6 / 2-60-6 / 4-63-6 / 2-66-1 / 1-6 / 7-66-4 / 6-1
514005Team Bandeja4-6 / 6-4 / 2-64-6 / 0-65-7 / 4-61-6 / 6-1 / 6-76-3 / 6-1
605001La casa de padel6-4 / 4-6 / 1-60-6 / 0-65-7 / 4-64-6 / 1-63-6 / 1-6


Grupo 2
FrBuW.OPTLagPatoBabel200 kgTeam Järryd/FitzgeraldSmash & goBolltrollarnaTeam Näset
7500015PatoBabel6-3 / 6-33-6 / 6-3 / 7-66-3 / 4-6 / 6-17-6 / 6-46-2 / 6-1
8410012200 kg3-6 / 3-66-3 / 6-27-6 / 6-26-1 / 6-46-0 / 6-1
923008Team Järryd/Fitzgerald6-3 / 3-6 / 6-73-6 / 2-64-6 / 6-2 / 6-46-7 / 6-1 / 6-76-2 / 6-0
1023008Smash & go3-6 / 6-4 / 1-66-7 / 2-66-4 / 2-6 / 4-62-6 / 6-3 / 6-36-0 / 6-0
1123007Bolltrollarna6-7 / 4-61-6 / 4-67-6 / 1-6 / 7-66-2 / 3-6 / 3-66-1 / 6-2
1205000Team Näset2-6 / 1-60-6 / 1-62-6 / 0-60-6 / 0-61-6 / 2-6


Grupo 3
FrBuW.OPTLagRed & BlueVictory RoyalTeam SevenChemtrailsVån 5Team Lobb
13500015Red & Blue7-5 / 6-46-4 / 6-16-3 / 6-17-6 / 6-36-3 / 6-4
14410012Victory Royal5-7 / 4-66-1 / 6-46-3 / 7-66-1 / 6-07-5 / 7-6
1532009Team Seven4-6 / 1-61-6 / 4-63-6 / 7-5 / 7-66-4 / 6-36-0 / 6-0
1623007Chemtrails3-6 / 1-63-6 / 6-76-3 / 5-7 / 6-73-6 / 7-5 / 7-66-3 / 3-6 / 7-6
1714004Vån 56-7 / 3-61-6 / 0-64-6 / 3-66-3 / 5-7 / 6-76-0 / 6-0
1805001Team Lobb3-6 / 4-65-7 / 6-70-6 / 0-63-6 / 6-3 / 6-70-6 / 0-6


Grupo 4
FrBuW.OPTLagSmashBBQSkegrie Padel MafiaSkäretOldFellowsTeam TPK
19500015Smash6-2 / 7-66-4 / 4-6 / 6-36-4 / 6-7 / 6-46-0 / 6-06-2 / 6-3
20410012BBQ2-6 / 6-76-4 / 6-36-4 / 4-6 / 7-66-2 / 6-36-0 / 6-1
21320010Skegrie Padel Mafia4-6 / 6-4 / 3-64-6 / 3-66-1 / 6-26-0 / 6-16-0 / 6-0
2223008Skäret4-6 / 7-6 / 4-64-6 / 6-4 / 6-71-6 / 2-66-0 / 6-46-0 / 6-1
2304000OldFellows0-6 / 0-62-6 / 3-60-6 / 1-60-6 / 4-62020-05-28 19:00:00
2404000Team TPK2-6 / 3-60-6 / 1-60-6 / 0-60-6 / 1-62020-05-28 19:00:00


Grupo 5
FrBuW.OPTLagHarry BoyHolstBorsingarnaTeam RoCLag SvettbandSegeridis
25410013Harry Boy7-5 / 6-17-5 / 3-6 / 6-34-6 / 6-4 / 6-72-6 / 7-5 / 6-36-3 / 7-5
26410012Holst5-7 / 1-66-4 / 6-36-3 / 6-46-3 / 6-26-1 / 6-0
27320010Borsingarna5-7 / 6-3 / 3-64-6 / 3-66-0 / 6-46-1 / 6-04-6 / 6-1 / 6-4
2832009Team RoC6-4 / 4-6 / 7-63-6 / 4-60-6 / 4-66-1 / 5-7 / 6-30-6 / 6-4 / 7-6
2914005Lag Svettband6-2 / 5-7 / 3-63-6 / 2-61-6 / 0-61-6 / 7-5 / 3-66-3 / 7-6
3005002Segeridis3-6 / 5-71-6 / 0-66-4 / 1-6 / 4-66-0 / 4-6 / 6-73-6 / 6-7


Grupo 6
FrBuW.OPTLagVetifanFamily MotorsTeam NattenFC ZTeam AnderslövF & K
31410012Vetifan6-2 / 6-04-6 / 6-77-5 / 6-37-6 / 6-26-2 / 6-0
32410012Family Motors2-6 / 0-66-1 / 7-66-1 / 7-56-2 / 6-16-0 / 6-0
33320010Team Natten6-4 / 7-61-6 / 6-74-6 / 6-4 / 6-76-7 / 6-4 / 7-66-1 / 6-1
3432009FC Z5-7 / 3-61-6 / 5-76-4 / 4-6 / 7-66-4 / 6-36-2 / 4-6 / 6-0
3514004Team Anderslöv6-7 / 2-62-6 / 1-67-6 / 4-6 / 6-74-6 / 3-66-3 / 4-6 / 6-1
3605002F & K2-6 / 0-60-6 / 0-61-6 / 1-62-6 / 6-4 / 0-63-6 / 6-4 / 1-6


Grupo 7
FrBuW.OPTLagBröderna NordPalentaTeam ResorbLos PadelistosAJKJJ:s
37410012Bröderna Nord2-6 / 6-4 / 14-124-6 / 6-4 / 6-15-7 / 3-66-2 / 6-46-2 / 6-3
38320011Palenta6-2 / 4-6 / 12-146-2 / 6-16-4 / 6-26-2 / 6-47-6 / 1-6 / 8-10
3923008Team Resorb6-4 / 4-6 / 1-62-6 / 1-66-3 / 6-26-3 / 6-36-4 / 2-6 / 8-10
4023007Los Padelistos7-5 / 6-34-6 / 2-63-6 / 2-63-6 / 6-0 / 6-76-2 / 6-0
4123006AJK2-6 / 4-62-6 / 4-63-6 / 3-66-3 / 0-6 / 7-66-4 / 6-2
4223006JJ:s2-6 / 3-66-7 / 6-1 / 10-84-6 / 6-2 / 10-82-6 / 0-64-6 / 2-6


Grupo 8
FrBuW.OPTLagHitmansIntersportTeam BackgårdenMareNostrumTeam ÅhusTeam Old Boys
43500015Hitmans6-3 / 3-6 / 10-86-3 / 2-6 / 6-36-3 / 6-27-5 / 2-6 / 6-46-3 / 6-3
44410013Intersport3-6 / 6-3 / 8-106-2 / 7-66-2 / 6-26-2 / 6-46-0 / 6-2
45320010Team Backgården3-6 / 6-2 / 3-62-6 / 6-76-4 / 6-46-4 / 6-36-2 / 6-4
4623006MareNostrum3-6 / 2-62-6 / 2-64-6 / 4-66-4 / 3-6 / 10-86-3 / 6-4
4714005Team Åhus5-7 / 6-2 / 4-62-6 / 4-64-6 / 3-64-6 / 6-3 / 8-106-1 / 6-2
4805000Team Old Boys3-6 / 3-60-6 / 2-62-6 / 4-63-6 / 4-61-6 / 2-6


Grupo 9
FrBuW.OPTLagThe MartinsTörstiga TelefonerTeam StrömbergSoftlyDannegårdenKlågge
49500015The Martins6-3 / 7-66-2 / 7-56-3 / 4-6 / 6-06-1 / 6-26-0 / 6-0
50410012Törstiga Telefoner3-6 / 6-76-3 / 6-46-1 / 6-46-4 / 6-26-2 / 6-2
5123007Team Strömberg2-6 / 5-73-6 / 4-66-2 / 6-36-0 / 6-36-1 / 2-6 / 3-6
5223007Softly3-6 / 6-4 / 0-61-6 / 4-62-6 / 3-66-3 / 6-47-6 / 6-2
5314003Dannegården1-6 / 2-64-6 / 2-60-6 / 3-63-6 / 4-66-0 / 6-0
5414003Klågge0-6 / 0-62-6 / 2-61-6 / 6-2 / 6-36-7 / 2-60-6 / 0-6


Grupo 10
FrBuW.OPTLagKIAB49ersTrellebollBill & BullBrända BollarTeam Los Sesenta
55500015KIAB6-3 / 6-26-3 / 6-06-0 / 6-26-0 / 6-16-1 / 6-1
5641001249ers3-6 / 2-61-6 / 7-6 / 7-66-2 / 6-26-0 / 6-46-2 / 6-1
57320010Trelleboll3-6 / 0-66-1 / 6-7 / 6-76-4 / 5-7 / 7-66-0 / 2-6 / 6-16-0 / 6-2
5823007Bill & Bull0-6 / 2-62-6 / 2-64-6 / 7-5 / 6-76-4 / 6-06-2 / 7-5
5914004Brända Bollar0-6 / 1-60-6 / 4-60-6 / 6-2 / 1-64-6 / 0-66-2 / 6-0
6005000Team Los Sesenta1-6 / 1-62-6 / 1-60-6 / 2-62-6 / 5-72-6 / 0-6


Grupo 11
FrBuW.OPTLagHot Tub Padel PartnersTeam RSHit & RunTeam MOTeam HedinHeRol
61410012Hot Tub Padel Partners6-3 / 6-30-6 / 0-66-3 / 6-46-0 / 6-06-0 / 6-2
62320010Team RS3-6 / 3-66-7 / 6-4 / 6-35-7 / 6-3 / 4-63-6 / 6-3 / 7-66-3 / 6-3
63320010Hit & Run6-0 / 6-07-6 / 4-6 / 3-66-4 / 6-46-2 / 6-15-7 / 4-6
6432009Team MO3-6 / 4-67-5 / 3-6 / 6-44-6 / 4-67-6 / 4-6 / 7-66-0 / 6-1
6514005Team Hedin0-6 / 0-66-3 / 3-6 / 6-72-6 / 1-66-7 / 6-4 / 6-76-1 / 6-3
6614003HeRol0-6 / 2-63-6 / 3-67-5 / 6-40-6 / 1-61-6 / 3-6


Grupo 12
FrBuW.OPTLagCarbasTygelsjö FinestRangpur Terminator&TSouth Coast PeoplePalm & PartnersSelda
67410012Carbas6-0 / 6-46-7 / 1-66-3 / 6-17-5 / 6-36-3 / 6-3
68410012Tygelsjö Finest0-6 / 4-66-2 / 6-17-5 / 7-56-0 / 6-36-2 / 6-1
69410012Rangpur Terminator&T7-6 / 6-12-6 / 1-61-6 / 6-3 / 7-66-3 / 6-16-1 / 6-2
7023007South Coast People3-6 / 1-65-7 / 5-76-1 / 3-6 / 6-76-2 / 4-6 / 7-66-3 / 6-0
7104001Palm & Partners5-7 / 3-60-6 / 3-63-6 / 1-62-6 / 6-4 / 6-7
7204000Selda3-6 / 3-62-6 / 1-61-6 / 2-63-6 / 0-6


Grupo 13
FrBuW.OPTLagTeamTeamDWii PadelPESTWLTPTeam JCF
73500015Team3-6 / 6-3 / 7-66-0 / 6-36-2 / 6-26-0 / 6-06-0 / 6-0
74410013TeamD6-3 / 3-6 / 6-76-3 / 6-16-3 / 6-46-2 / 6-16-1 / 6-0
7532009Wii Padel0-6 / 3-63-6 / 1-67-6 / 7-66-4 / 6-06-3 / 4-6 / 7-6
7623006PEST2-6 / 2-63-6 / 4-66-7 / 6-76-2 / 6-36-0 / 6-0
7714003WLTP0-6 / 0-62-6 / 1-64-6 / 0-62-6 / 3-66-1 / 6-3
7805001Team JCF0-6 / 0-61-6 / 0-63-6 / 6-4 / 6-70-6 / 0-61-6 / 3-6