League Intersport Padel League 2020 Runda 5
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
FrBuW.OPTLagThe Swedish fintSchack MattTeam NPBortalagTeam Bandeja200 kg
1400012The Swedish fint6-4 / 6-06-1 / 6-36-0 / 6-26-0 / 6-1
2400012Schack Matt7-6 / 7-61-6 / 6-3 / 7-57-6 / 6-06-1 / 6-2
323006Team NP4-6 / 0-66-7 / 6-76-2 / 6-31-6 / 4-67-5 / 6-1
413004Bortalag1-6 / 3-66-1 / 3-6 / 5-72-6 / 3-66-3 / 6-12020-03-31 19:00:00
513003Team Bandeja0-6 / 2-66-7 / 0-66-1 / 6-43-6 / 1-62020-04-04 08:30:00
603000200 kg0-6 / 1-61-6 / 2-65-7 / 1-62020-03-31 19:00:002020-04-04 08:30:00


Grupo 2
FrBuW.OPTLagTeam JägersroLa casa de padelTeam Järryd/FitzgeraldTranquilPatoBabelChemtrails
7400012Team Jägersro6-1 / 4-6 / 6-42020-04-05 10:00:006-1 / 6-16-2 / 6-46-2 / 6-3
8320011La casa de padel1-6 / 6-4 / 4-66-3 / 5-7 / 7-67-5 / 6-36-2 / 4-6 / 6-76-4 / 6-2
922008Team Järryd/Fitzgerald2020-04-05 10:00:003-6 / 7-5 / 6-76-4 / 4-6 / 0-36-3 / 6-33-6 / 6-4 / 6-0
1022006Tranquil1-6 / 1-65-7 / 3-64-6 / 6-4 / 3-02020-04-02 17:30:006-1 / 6-4
1122006PatoBabel2-6 / 4-62-6 / 6-4 / 7-63-6 / 3-62020-04-02 17:30:006-3 / 6-3
1205001Chemtrails2-6 / 3-64-6 / 2-66-3 / 4-6 / 0-61-6 / 4-63-6 / 3-6


Grupo 3
FrBuW.OPTLagBolltrollarnaSmash & goVån 5Team LobbThe TeamTeam TPK
13410013Bolltrollarna7-5 / 4-6 / 7-67-6 / 2-6 / 6-77-6 / 6-46-0 / 6-06-1 / 6-4
1421007Smash & go5-7 / 6-4 / 6-76-3 / 6-42020-04-02 19:00:002020-03-31 19:00:007-5 / 6-0
1511003Vån 56-7 / 6-2 / 7-63-6 / 4-62020-04-04 13:00:002020-04-01 16:00:00
1601000Team Lobb6-7 / 4-62020-04-02 19:00:002020-04-04 13:00:002020-03-31 20:30:00
1701000The Team0-6 / 0-62020-03-31 19:00:00
1802000Team TPK1-6 / 4-65-7 / 0-62020-04-01 16:00:002020-03-31 20:30:00


Grupo 4
FrBuW.OPTLagRed & BlueTeam SevenBBQSkäretSegeridisF & K
19400012Red & Blue6-3 / 6-42020-04-02 19:00:006-1 / 6-16-0 / 6-06-0 / 6-0
20410012Team Seven3-6 / 4-66-1 / 6-46-3 / 6-46-1 / 6-26-1 / 6-1
2121006BBQ2020-04-02 19:00:001-6 / 4-66-0 / 6-16-1 / 6-22020-04-01 19:00:00
2223006Skäret1-6 / 1-63-6 / 4-60-6 / 1-67-5 / 6-26-2 / 6-2
2314003Segeridis0-6 / 0-61-6 / 2-61-6 / 2-65-7 / 2-66-1 / 6-2
2404000F & K0-6 / 0-61-6 / 1-62020-04-01 19:00:002-6 / 2-61-6 / 2-6


Grupo 5
FrBuW.OPTLagSkegrie Padel MafiaBorsingarnaHolstSmashTeam NattenHarry Boy
2530009Skegrie Padel Mafia2020-04-05 19:00:002020-03-31 19:00:007-5 / 6-46-4 / 6-14-6 / 6-4 / 6-2
2630009Borsingarna2020-04-05 19:00:007-5 / 6-32020-04-02 19:00:006-1 / 6-44-6 / 6-4 / 7-6
2712004Holst2020-03-31 19:00:005-7 / 3-66-2 / 0-6 / 1-66-4 / 6-32020-04-02 19:00:00
2811003Smash5-7 / 4-62020-04-02 19:00:002-6 / 6-0 / 6-12020-04-01 20:30:002020-03-31 17:30:00
2913003Team Natten4-6 / 1-61-6 / 4-64-6 / 3-62020-04-01 20:30:006-3 / 6-2
3003002Harry Boy6-4 / 4-6 / 2-66-4 / 4-6 / 6-72020-04-02 19:00:002020-03-31 17:30:003-6 / 2-6


Grupo 6
FrBuW.OPTLagLag SvettbandTeam AnderslövTeam RoCFamily MotorsTeam ResorbLos Padelistos
31310010Lag Svettband6-2 / 6-7 / 6-72020-04-01 17:30:006-3 / 66-27-6 / 7-67-5 / 6-3
3222008Team Anderslöv2-6 / 7-6 / 7-67-6 / 1-6 / 5-106-3 / 3-6 / 6-116-1 / 6-22020-04-05 19:00:00
3320006Team RoC2020-04-01 17:30:006-7 / 6-1 / 10-52020-04-05 16:00:006-2 / 7-62020-03-31 19:00:00
3412004Family Motors3-6 / 2-663-6 / 6-3 / 11-62020-04-05 16:00:006-7 / 6-1 / 9-112020-04-02 20:30:00
3513003Team Resorb6-7 / 6-71-6 / 2-62-6 / 6-77-6 / 1-6 / 11-92020-04-04 11:30:00
3601000Los Padelistos5-7 / 3-62020-04-05 19:00:002020-03-31 19:00:002020-04-02 20:30:002020-04-04 11:30:00


Grupo 7
FrBuW.OPTLagVictory RoyalBröderna NordVetifanJJ:sMareNostrumTeam Åhus
37400012Victory Royal6-3 / 6-36-2 / 6-06-2 / 6-26-1 / 6-0
3832009Bröderna Nord3-6 / 3-66-7 / 5-77-6 / 4-6 / 10-76-3 / 0-6 / 6-36-1 / 6-0
3921006Vetifan2-6 / 0-67-6 / 7-56-4 / 3-6 / 6-32020-04-02 19:00:002020-04-06 16:00:00
4013005JJ:s2-6 / 2-66-7 / 6-4 / 7-104-6 / 6-3 / 3-66-3 / 3-6 / 10-82020-03-31 20:30:00
4103002MareNostrum1-6 / 0-63-6 / 6-0 / 3-62020-04-02 19:00:003-6 / 6-3 / 8-102020-04-08 17:30:00
4201000Team Åhus1-6 / 0-62020-04-06 16:00:002020-03-31 20:30:002020-04-08 17:30:00


Grupo 8
FrBuW.OPTLagAJKPalentaHitmansIntersportTeam StrömbergDannegården
43320010AJK5-7 / 3-66-4 / 5-7 / 7-66-1 / 3-6 / 4-66-1 / 6-36-0 / 6-0
4430009Palenta7-5 / 6-36-1 / 6-36-0 / 7-52020-04-02 20:30:00
4521007Hitmans4-6 / 7-5 / 6-76-2 / 4-6 / 6-42020-03-31 20:30:006-1 / 6-2
4623007Intersport1-6 / 6-3 / 6-41-6 / 3-62-6 / 6-4 / 4-64-6 / 3-64-6 / 6-3 / 7-6
4712003Team Strömberg1-6 / 3-60-6 / 5-72020-03-31 20:30:006-4 / 6-32020-04-02 17:30:00
4803001Dannegården0-6 / 0-62020-04-02 20:30:001-6 / 2-66-4 / 3-6 / 6-72020-04-02 17:30:00


Grupo 9
FrBuW.OPTLagFC ZTeam BackgårdenSoftlyTrellebollKlåggeFCML
49500015FC Z3-6 / 6-3 / 6-17-6 / 6-46-0 / 6-06-2 / 6-26-0 / 6-1
50410013Team Backgården6-3 / 3-6 / 1-66-4 / 6-37-6 / 6-26-4 / 6-06-0 / 6-2
5112003Softly6-7 / 4-64-6 / 3-62020-04-01 19:00:002020-04-04 11:30:006-4 / 6-3
5212003Trelleboll0-6 / 0-66-7 / 2-62020-04-01 19:00:002020-04-05 16:00:006-1 / 7-5
5302000Klågge2-6 / 2-64-6 / 0-62020-04-04 11:30:002020-04-05 16:00:002020-04-01 20:30:00
5404000FCML0-6 / 1-60-6 / 2-64-6 / 3-61-6 / 5-72020-04-01 20:30:00


Grupo 10
FrBuW.OPTLagThe MartinsTörstiga Telefoner49ersBill & BullHeRolSkägg och Stubb
55500015The Martins6-3 / 6-46-2 / 6-06-3 / 6-06-0 / 6-06-1 / 6-0
5631009Törstiga Telefoner3-6 / 4-66-1 / 6-26-0 / 6-06-0 / 6-0
572100649ers2-6 / 0-67-5 / 6-12020-04-02 17:30:006-1 / 6-0
5823006Bill & Bull3-6 / 0-61-6 / 2-65-7 / 1-67-5 / 7-66-2 / 6-1
5913003HeRol0-6 / 0-60-6 / 0-62020-04-02 17:30:005-7 / 6-77-5 / 6-4
6005000Skägg och Stubb1-6 / 0-60-6 / 0-61-6 / 0-62-6 / 1-65-7 / 4-6


Grupo 11
FrBuW.OPTLagTeam NäsetKIABTeam RSPalm & PartnersTeam MOBjörnAndreas
61500015Team Näset7-5 / 6-16-2 / 7-56-2 / 6-16-2 / 6-36-4 / 6-4
62410012KIAB5-7 / 1-66-1 / 6-16-0 / 6-16-3 / 6-36-3 / 6-1
6322006Team RS2-6 / 5-71-6 / 1-61-6 / 7-5 / 6-12020-04-04 08:30:006-0 / 6-1
6403001Palm & Partners2-6 / 1-60-6 / 1-66-1 / 5-7 / 1-62020-04-01 20:30:00
6502000Team MO2-6 / 3-63-6 / 3-62020-04-04 08:30:002020-04-01 20:30:002020-03-31 20:30:00
6603000BjörnAndreas4-6 / 4-63-6 / 1-60-6 / 1-62020-03-31 20:30:00


Grupo 12
FrBuW.OPTLagHit & RunRangpur Terminator&THot Tub Padel PartnersCarbasSouth Coast PeopleWLTP
67400012Hit & Run6-3 / 2-6 / 6-42020-03-31 20:30:006-1 / 2-6 / 6-16-3 / 6-06-0 / 6-2
68310010Rangpur Terminator&T3-6 / 6-2 / 4-62020-04-01 20:30:003-6 / 6-3 / 6-15-7 / 6-2 / 6-26-1 / 6-1
6920006Hot Tub Padel Partners2020-03-31 20:30:002020-04-01 20:30:006-3 / 6-16-3 / 6-3
7014005Carbas1-6 / 6-2 / 1-66-3 / 3-6 / 1-63-6 / 1-65-7 / 2-66-0 / 6-2
7113004South Coast People3-6 / 0-67-5 / 2-6 / 2-63-6 / 3-67-5 / 6-22020-04-01 19:00:00
7203000WLTP0-6 / 2-61-6 / 1-60-6 / 2-62020-04-01 19:00:00


Grupo 13
FrBuW.OPTLagTeam Old BoysTygelsjö FinestTeam RoisenPadelfarsornaWii PadelLoF PTTeam JCF
73500015Team Old Boys6-0 / 6-36-4 / 6-46-1 / 3-6 / 6-12020-04-01 19:00:006-1 / 6-46-0 / 6-2
74410012Tygelsjö Finest0-6 / 3-66-2 / 6-26-4 / 6-26-2 / 6-46-2 / 6-12020-04-01 19:00:00
7532009Team Roisen4-6 / 4-62-6 / 2-66-3 / 6-26-0 / 6-22020-03-31 20:30:006-1 / 6-0
7624007Padelfarsorna1-6 / 6-3 / 1-64-6 / 2-63-6 / 2-61-6 / 3-66-3 / 6-26-0 / 6-2
7722006Wii Padel2020-04-01 19:00:002-6 / 4-60-6 / 2-66-1 / 6-36-1 / 6-0
7813003LoF PT1-6 / 4-62-6 / 1-62020-03-31 20:30:003-6 / 2-66-4 / 6-2
7905000Team JCF0-6 / 2-62020-04-01 19:00:001-6 / 0-60-6 / 2-61-6 / 0-64-6 / 2-6